GROMTOR sp. z o.o.

ul. Zacisze 3, 55-010 Groblice

handlowy(at)gromtor.pl

+ 48 739 000 415

Pracujemy pn-pt 7:00-16:00

Search
Generic filters
Exact matches only

ul. Główna 6 55-010

Search
Generic filters
Exact matches only

Rola i znaczenie ochrony odgromowej

Pogoda potrafi być nieprzewidywalna, a burza i jej wyładowania bardzo niebezpieczne. 

Jak się przed nią zabezpieczyć? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w system ochrony odgromowej.

Rola ochrony odgromowej

Aby uchronić obiekt budowlany przed wyładowaniami atmosferycznymi, trzeba go w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Ochrona odgromowa to specjalny system piorunochronny, instalowany na zewnątrz budynku. Jego rolą jest jak najszybsze przechwycenie prądu z wyładowania atmosferycznego za pomocą zwodów i odprowadzenie oraz rozproszenie go w ziemi, m.in. dzięki uziemieniu.

Znaczenie ochrony odgromowej

Ochrona odgromowa ma za zadanie uchronić budynek i jego mieszkańców przed skutkami nagłych wyładowań atmosferycznych. Dzięki niej nie musimy się obawiać pożaru wywołanego uderzeniem pioruna, czy porażenia jego prądem, które przez swoją siłę mogłoby skutkować śmiercią osoby poszkodowanej.

Piorunochrony chronią nie tylko przed pożarem czy porażeniem prądem, ale także przed zniszczeniem konstrukcji budynku. Dzięki ochronie odgromowej możemy mieć pewność, że nasz obiekt budowlany nie popęka od siły uderzenia, a urządzenia elektryczne znajdujące się w nim nie ulegną zniszczeniu pod wpływem zmiany natężenia prądu w domowej sieci.

System odgromowy sprawnie odprowadzi wyładowanie do gruntu, chroniąc w ten sposób nasz dobytek przed zniszczeniem. Równie dobrze może być wykorzystywany przy zabezpieczaniu budynków gospodarczych i rolniczych, w celu ochrony maszyn czy zwierząt.

Skład instalacji odgromowej

Produkty używane przy instalacji systemów odgromowych muszą być najwyższej jakości. Słaby poziom produktów może skutkować niewystarczającym zabezpieczeniem budynku przed wyładowaniami i nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa jego mieszkańcom.

W skład instalacji odgromowej wchodzą:
• zwody – odbierają wyładowania, są to m.in. maszty odgromowe, instalowane na dachach budynków;
• przewody odprowadzające – pośredniczą między zwodami a przewodami uziemiającymi, przez nie przepływa prąd z góry budynku do ziemi;
• przewody uziemiające – kolejny etap wędrówki wyładowania; łączą się one z uziomem;
• uziom – odprowadza ładunek elektryczny bezpośrednio do ziemi.

System piorunochronny musi być regularnie kontrolowany i naprawiany, by mieć pewność, że spełnia on swoją funkcję.


Deprecated: Funkcja WP_Scripts::print_inline_script jest przestarzała od wersji 6.3.0! Zamiast jej proszę użyć WP_Scripts::get_inline_script_data() or WP_Scripts::get_inline_script_tag(). in /home/users/gromto01/public_html/domains/gromtor.pl/public_html/gromtor_new/wp-includes/functions.php on line 6078